Izglītība /Education/2018-06-22T19:17:51+00:00

Gaŗezera izglītības programmu mērķis ir saglabāt un bagātīnāt latviešu valodu, ticību, kultūru un veicināt cieņu pret Gaŗezeru un Latviju.

Garezers summer programs' goal is to preserve and enrich the Latvian language, faith and culture, and to promote respect for Garezers and Latvia.

Lodziņš uz Latviju!

GBD: Bērnu dārzs /Preschool/

GBD ir pusdienas  programma (ar rīta un pēcpusdienas grupām) bērniem no 3 līdz 6 g. vecumam.
Dalības maksa $225 nedēļā.

GBD is a half-day program (with morning and afternoon groups) for kids ages 3 to 6.
Tuition $225 per week.

1 ned. 25. – 29. jūn. / Week 1 June 25 – 29

2 ned. 2. – 6. jūl. / Week 2 July 2 – 6

3 ned. 9. – 13. jūl. / Week 3 July 9 -13

4 ned. 16. – 20. jūl. / Week 4 July 16 – 20

5 ned. 23. – 27. jūl. / Week 5 July 23 – 27

6 ned. 30. jūl. – 3. aug. / Week 6 July 30 – Aug 3

Marita Runka
Marita RunkaGBD vadītāja / Preschool director
Andra Pelds
Andra PeldsGBD vadītāja / Preschool director

Mīļie Biz-Biz bērnu vecāki!

Mēs, Marita (Runka) Aron un Andra Pelds šovasar vadīsim Gaŗezera bernudārzu. Abas ieguvām bakalaura grādus jauno bērnu izglītībā (“Early Childhood Education”) un esam skolotājas pirmskolas bērniem. Esam ilgus gadus strādājušas ar maziem bērniem un pašas audzinām nākošos Gaŗezera vidusskolniekus, Marita trīs un Andra četrus.

Andra ar vīru un bērniem dzīvo Des Moines, IA. Viņa ar ģimeni ir aktīva latviešu sabiedrībā. Viņa mācīja bērnus vietējā latviešu skoliņā. Andra apmeklēja Gaŗezera bērnu nometni un vidusskolu. Viņas četri bērni vasarās apmeklē GBD, GBN un GSS. Andra vasaras pavada Gaŗezerā.

Marita ar viru un bērniem dzīvo Grand Rapids, MI. Viņa ir mācījusi pirmskolas bērnus deviņus gadus un aktīvi piedalās Kalamazū latviešu skolā kā vecāku padomes priekšniece un pirmskolas skolotāja. Marita absolvēja GVV un ir strādājusi kā GBN audzinātāja. Viņas bērni vasarās apmeklē GBD, GBN un GSS. Marita arī pa vasaru dzīvo Gaŗezerā.

Mēs abas kopīgi sastrādāsim, lai Bizbiz bērniem būtu jauka un bagāta vasara baudot Gaŗezeru, spēlējoties, mācoties un sadraudzējoties ar citiem bērniem, visu to veicot latviskā garā, runājot latviešu valodā. Ar atvērtām rokām un smaidiem sejās sagaidīsim jūs un jūsu bērnus šovasar Bizbiz bērnu nometnītē.

Uz redzīti!

GBN: Bērnu nometne/Children’s camp/

GBN ir diennakts programma bērniem no 6 līdz 10 g. vecumam.
Dalības maksa $1,200 par posmu ($600 nedēļā).

GBN is an overnight program for kids ages 6 to 10.
Tuitions is $1,200 per session ($600 per week).

Valodas vārti 24. jūn. – 7. jūl. / Latvian Gateway June 24 – July 7

I posms 8. – 21. jūl. / Session I July 8 – 21

II posms 22. jūl – 4. aug. / Session II July 22 – Aug. 4

2018 GBN Rokas grāmata / 2018 GBN Handbook

Anita Erkmane & Aija Kīna
Anita Erkmane & Aija KīnaGBN vadītājas / Children's camp directors

Mīļie vecāki!

Ziema jau skrien un jāsāk domāt par nākamo vasaru Garezerā. Mēs esam pateicīgi jums par izdevušo nometni pagājušā vasarā un gaidām atkal jūs redzēt šovasar.  Gan Anita, gan Aija kopā atkal vadīs Garezera bērnu nometni!

Vēlamies aprakstīt nedaudz vairāk par katru posmu, lai jūs labāk saprastu kurā posmā lai ietu jūsu bērns nākamgad.

“Valodas vārti” ir domāti bērniem ar jebkurām latviešu valodas spējām.  Šājās nedēļās mēs strādājam ar “full immersion” programmu veidojot mazas grupas kuras paliek kopā ar vienu pieaugušo kam ir ļoti labas latviešu valodas spējas. Šī grupa ēd kopā un pavada visu rītu kopā.  Katra grupa izdomā vai nu simbolus vai kustības, lai spiestu smadzenēm atcerēties latviešu valodas vārdus.  Šajā posmā bērniem ar labām latviešu valodas spējām ir iespēja būt ne tikai vadītāju “leader” lomā bet arī lietot smadzenes savādākos veidos lai sarunātos ar cilvēku.  Sim posmam ir liels uzsvars uz vārda krājumu, frāzēm un uz. sarunas valodu. Pagājušā gadā šis posms bija tik izdevies, ka esam pielikuši šim posmam vel vienu nedēļu. Ja jūsu bērns mācās runāt latviešu valodu – šis posms ir jums!

Pirmie posmi (1. un 2 posms) ir domāti bērniem kuri saprot un kuri tekoši runā latviešu valodā.  Ja jūs bērns nerunā tekošā latviešu valodā, iesakam iet Valodas vārtos, jo viņai/viņam būs iespēja lietot smadzenes lai atcerētos latviešu vārdus.  Šajos posmos gan vadība, gan audzinātāji pieņem ka bērns tekoši runā latviešu valodā un saprot visu.  Rodas grūtības, ja bērns nesaprot latviešu valodi – viņi paši nejūtās labi savā vide. Šajos posmos būtu velams nedzirdēt anglu valodu kā sarunas valodu starp bērniem un starp pieaugušiem.

Lūdzu atceraties, ka bērni runās valodā kura ir saprotama savstarpēji.  Ja bērns runās angliski, tad otrs bērns (ja tam pirmā valoda ir angļu) pāries uz anģlu valodu.  Dodiet jūsu bērnam vislabāko iepēju iemācīties valodu sūtot viņu tajā posmā kurā tas visvairāk iemācīsies un kas ir vispiemērotākais viņu latviēsu valodas līmenim.

Vēl šis tas par vasaru!  Turpinam meklēt spējīgus audzinātājus, skolotājus un brīvprātīgos palīdzēt vadīt vienreizēi interesantas nodarbības, ballītes un mācības.  Jūs visi esiet vajadzīgi mūsu Garezeram un esam ļoti pateicīgi par jebkura līdzdalību!

Lūdzu sazinaties ar Aija un Anita gbn@garezers.org ar jebkuriem jautājumiem, labiem vārdiem un ieteikumiem.  Lūdzu arī sekojiet līdzi mūsu Facebook lapā!

Visu labu vēlot,

Anita Erkmane un Aija Kīns

GSS: Sagatavošanas skola/Middle School/

GSS ir diennakts programma jauniešiem no 11 līdz 13 g. vecumam (beiguši 5. – 7. klasi).
Dalības maksa $1,200 par I. posmu, $1,500 par II. posmu.

GSS is an overnight program for students ages 11 – 13 (entering grades 6 – 8).
Tuition is $1,200 for Session I, $1,500 for Session II.

Valodas sēta 24. – 30. jūn. / Latvian Gateway June 24 – 30

1. posms 1. – 14. jūl. (jauniešiem, kuri ir beiguši 5. vai 6. klasi) / Session 1 July 1 – 14 (students who have finished 5th or 6th grade)

2. posms 15. jūl. – 4. aug. (jauniešiem, kuri ir beiguši 7. klasi) / Session 2 July 15 – Aug. 4 (students who have finished 7th grade)

2018. GSS rokas grāmata

GSS – vai mums kas jāzin?

Gundega Dance
Gundega DanceGSS vadītāja / Middle School director

Sveicam jauno GSS vadītāju Gundegu Danci!

Mani sauc Gundega Dance un es esmu no Denveras Latviešu Centra. Regulāri sekoju līdz Gaŗezera darbam un izaugsmēm. Tādēļ ar lielāko prieku uzņemos piedalīties Gaŗezera darbā un dalīties ar savām zināšanām un pieredzi. Patreiz jau 3 gadus vadu Denveras latviešu skolu, ko atjaunoju pirms 3 gadiem, kad pārvācos ar savu ģimeni uz Denveru. Denveras skolā es mācu bērniem latviešu valodu, kultūru, tradīcijas, mākslu, organizēju skolotāju darbu, izstrādāju mācību plānu, gatavoju macību materiālus un veicinu sadrbību ar Latviesu Valodas Aģentūru un citām Latviešu organizācijām. Aktīvi iesaistos dažādās konferencēs, projektos un kongresos. Šogad veiksmīgi arī izveidojām Latvieši valodas kursus pieaugušajiem, kur vienu reizi nedēļā mēs mācam A1 līmeni visiem, kas vēlas iemācīties runāt Latviski. Tas ir liels, bet pozitīvs  izaicinājums.

Man ir ļoti svarīgi saglabāt/ parādit mūsu latvisko pusi, no kurienes mēs esam nākuši. Cik Latvija ir bagāta ar kultūru, tradīcijām un vēsturi. Radīt Latvisku vidi/vietu kur bēnriem uzaugt.

Izglītības joma man vienmēr ir bijusi tuva un izaicinoša. Dzīvojot Rīgā es guvu ilsgtošu pieredzi strādājot par vizuālās mākslas skolotāju ar dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem. Man ir bakalaura grāda Tekstilmāksā, Plastiskā māksā un Vizuālā mākslā.

GVV: Vasaras vidusskola/Summer High School/

GVV ir intensīva, sešas nedēļas gara latviešu valodas vasaras programma jauniešiem no 14 līdz 17 g. vecumam.
Dalības maksa $2,925.

GVV is 6 week Latvian immersion high school program for students ages 14 – 17 (entering grades 9 – 12).
Tuition is $2,925.

23. jūn. – 5. aug. / June 23 – Aug. 5

ALA_stipendiju_pieteikums_2018
2018 GVV_stipendiju_fonds
“Latviešu vasaras” stipendija $200 vērtībā

Vecāku un skolas sadarbība 2018
Izrakstīšanas noteikumi 2018
Izrakstīšanas atļauja 2018

drīz būs!

Sandra Kronīte-Sīpola
Sandra Kronīte-SīpolaGVV direktore / Summer high school director